Tweet about this on TwitterShare on TumblrShare on RedditShare on FacebookPin on PinterestShare on Google+Share on StumbleUponEmail this to someone

IMDB notu: 8,2

Anadolu'nun Kayıp Şarkıları (Lost Songs of Anatolia)


Bir film düşünün, rüya gibi bir yolculuk yapıyorsunuz. Uygarlığın beşiği olduğu halde dünyanın unutmuş olduğu yerleri görüyor ve eşsiz Anadolu insanından olağanüstü müzikler dinlerken büyüleyici manzaraların tadını çıkarıyorsunuz. Yaşadığınız ülkeyi ne kadar tanımadığınızı hayretle görüyor, bu muhteşem halkı bir kere daha sevgiyle, coşkuyla kucaklamak istiyorsunuz. Bu filmi bütün dünya görsün, gururumuza tanık olsun istiyorsunuz.

Bir film düşünün, izleyen herkes duygularına hakim olmakta zorluk çekiyor!..

Bu güne kadar Anadolu müzikleri hakkında yapılmış ilk uzun metraj film olmanın yanısıra, kültürlerini de en kapsamlı biçimde yansıtan Anadolu’nun Kayıp Şarkıları, 27. Uluslararası İstanbul Film Festivali’ndeki ilk gösteriminin ardından; - 45. Antalya Altın Portakal Film Festivali - Fransa’da 31. Montpellier Mediterranean Film Festivali - Yunanistan’da 48. Selanik International Film Festivali - Kosova’da Docufest - İtalya’da Salento Film Festivali - Hirvatistan’da Zagreb Film Festivali - Belçika’da Ghent Film Festivali ve daha pek çok uluslararası festival kapsamında yer aldı. Selanik ve Cannes Film Festivalleri’nde verilen konserler izleyicileri büyüledi.

Yönetmen: Nezih Ünen

Oyuncular: Anadolu Halkı

Süre: 96 dakika

AŞAĞIDAKİ SİTELERDEN İZLEYİN